Druk wizytówek, polecicie coś ?

Druk wizytówek, polecicie coś ?

Cześć. Orientujecie się może, czy lakier UV można we własnym zakresie nałożyć na jakiekolwiek dokumenty?

Fanatyk

Posty: 13

 
Większa część agencji drukarskich na swoich stronach posiada właściwe kalkulatory, jakie znacznie ułatwiają druk wizytówek. Wystarczy, iż uzupełnisz wszystkie rubryki, a system sam wyliczy ci cenę za gotowy produkt. Za pośrednictwem strony można zarówno załadować przygotowany wcześniej projekt graficzny.

Facio

Posty: 15

 
Super są te wizytówki kaszerowane. Dziś kaszerować można dowolnymi tekturami, dzięki temu przez cały czas powstają odjechane projekty wydruku.

Wu

Posty: 17

 
Ja swoją przygodę z letterpress zaczynałem od lektury strony http://letterpress.wiescizinternetu.info.pl. Odszukałem tam wiele poradników, a zarówno interesujących wskazówek, jakie mogłem później wcielić w swoją pracę. Mimo doświadczenia, nadal poszerzam swoją wiedzę w tym kierunku.

André22

Posty: 23

 
Jeśli w letterpress użyjesz tego samego koloru, co kolor papieru, to dla niektórych osób może być to niewidoczne. A przecież reklama ma polegać na tym, żeby była jak najszybciej przyswajalna przez odbiorcę. Dlatego raczej stosuje się kontrastowe kolory.

daniel105

Posty: 25

 
Nieprawdą jest, że lakier UV używa się tylko i wyłącznie do zabezpieczenia gotowego druku. Ja stosuję go, żeby uzyskać lepszy efekt wydruku. Jego użycie zakładam już podczas przygotowywania grafiki.

suprafull

Posty: 11

 
Co ciekawe lakier UV możesz zastosować zarówno na wybrane elementy wydruku. Zrobiłem tak ostatnio na ulotkach, lakierując tylko i wyłącznie logotyp naszej firmy i adres naszej strony – efekt super.

drillmod

Posty: 19

 
Przecież wizytówki kaszerowane nie są klejone ręcznie. Wszystko odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn, więc nie ma żadnych powodów, żeby niepokoić się o ewentualne rozklejenie. Są one tak samo wytrzymałe jak wizytówki jednowarstwowe.

denkrost

Posty: 10